Miras Hukuku

Miras Hukuku ile ilgili; Miras bırakanın paylarının araştırılması, vasiyetname, miras sözleşmesi, mirastan feragat sözleşmesi, ölünceye kadar bakma sözleşmesi hazırlanması ile bu konuya ilişkin danışmanlık hizmeti verilmesi, Ölüme bağlı tasarrufların (vasiyetname, miras sözleşmesi, mirastan feragat sözleşmesi) iptali, tenkis, miras sebebiyle istihkak davalarının açılması, takibi ve   sonuçlandırılması, Tereke tespiti, terekenin yönetilmesi, mirasın reddi, mirastan yoksun bırakılması, terekenin resmi tasfiyesinin yapılması, mirasın paylaştırılması işlemleri v.b Bu gibi önemli alanlarda takip ve davalar avukatlarca yapılabilmektedir.

Av. Gülizar ÖZTEMEL

Mardin Barosu Avukatıdır. Malatya inönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Anadil seviyesinde, Almanca ve Kürtçe dillerini bilmektedir. Halen Mardinin Artuklu ilçesinde Avukatlık Mesleğini icra etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhab ça babam üç ay önce vefat etti annem babsmdsn kalsn hiçbirşey vermeyeceğini söylüyor şuanda adıma intikal eden arazinin ekimini annem yapıyor tsrladan gelen gelirden bana pay vermiyor ne yspabiliriz hakkımı almak için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu